Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 15732067



*

nr 1573 2067


Ljusstake

Agneta Livijn, för 4 ljus, keramik. Signerad. Längd: 26 cm


Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 23 oktober 2023
kl 20:20:46



  • Tema
  • 23 okt

Keramik

På Tema Keramik hittar du skulpturer, vaser och serviser med mera av keramiker och formgivare som Olle Alberius, Karin Björquist, Ilse Claeson, Ewald Dahlskog, Josef Ekberg, Berndt Friberg, Liisa Hall ...



Läs mer om Keramik
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta livijn keramik ljusstakar ljusstake
  • 8258 Kandelaber
    nysilver, Dufva, omkring 1900. Höjd: 59 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:34
  • 8217 Lampett
    Gustaviansk stil, trä, guldbemålad. Diameter: 45 c..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8253 Ljuslyktor
    3 st, Glas. Höjd: 31 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:25
  • 8254 Ljuslyktor
    ett par, glas och metall, Mo Megaline, Danmark. Hö..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:21
  • 8011 Ljusstakar
    2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:27
  • 8010 Ljusstakar
    Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr